Realizācijas treniņš iesācējiem

Kāpēc ir vērts sākt ar šo treniņu? Tāpēc, ka Jums ir iespēja uzreiz pastiprināt savu komandu ar pieredzējušiem spēlētājiem netrenējamās pozīcijās, pieņemt komandā pienācīgu treneri un jaunus perspektīvus spēlētājus. Ar realizācijas treniņu viss tas ir iespējams jau sākumposmā un dos Jums momentāni gan pozitīvu sportisku, gan ekonomisku rezultātu.

Ja jūs esat izvēlējušies trenēt uzbrucējus – Jūs neesat kļūdījušies izvēlē!

Pirms lasīt šo rakstu iesaku izlasīt spēles rokasgrāmatu un padomus iesācējiem. Bez tam, saņemt padomus un precizēt nesaprotamus spēles momentus var spēles forumā vai caur HT-mail, pajautāt pieredzējušajiem menedžeriem. Nekautrējies, jautā!

Izpārdošana

Visus spēlētājus Jūsu starta sastāvā, kuri varētu nospēlēt uzbrucēja pozīcijā (tas ir tiem kam realizācijas līmenis ir apmierinoši (6) vai augstāks un ir zemas pārējas iemaņas), bet pie tam tiem ir 20 un vairāk gadi, ir jāaizliek pārdošanā. Tādus spēlētājus nav vērts sākt trenēt, bet ir vērts pārdot un saņemto naudu investēt 17-18 gadīgu trenējamu spēlētāju iegādē. Lieciet tiem sākumcenu – 0 Ls, tirgus pats noteiks to cenu izsoļu laikā, jeb izmantojiet pogu „Darījumu salīdzināšana”. To var atrast spēlētāja lapā un tas ļaus Jums aptuveni noskaidrot spēlētāju cenu.

Treneris

Nepieciešams pieņemt darbā treneri. Uz pirmā etapa, kā variants, ir iespējams ņemt apmierinošu (6) treneri ar draņķīgi (3) vērtējamām līdera dotībām, tāda speciālista cena ir 39 800 Ls. Izmaksās lēti, toties spēlētāju treniņa ātrums būs nedaudz lēnāks nekā ar labi (7) kvalificētu treneri, tāpēc iesaku ņemt labi (7) kvalificētu treneri ar draņķīgi (3) vērtējamām līdera dotībām. Tāda speciālista cena ir 134 350 Ls. Ar tādu treneri savus spēlētājus trenē absolūtais menedžeru vairākums.
Pirmo treneri ir vērts ņemt «līdzsvarotas spēles piekritēju» – tādi treneri ir derīgi spēles sākumā pie jebkāda treniņa tipa. Kad sakrāsiet naudu uz nākamo, labu (7) treneri, varbūt parādīsies jēga paņemt vai «uzbrūkošas spēles piekritēju» vai pat «aizsardzības spēles piekritēju», lai sabalansētu līniju reitingus.

Tālāk sadaļā treniņi ir jāuzstāda
Treniņu veids: Realizācija
Izturības treniņa daļa: 10-15%
Treniņu slodze: 100%
Pie uzbrucēju treniņa ik nedēļa tiek iesaisti 6 spēlētāji, tieši tik ari saņem treniņu.

Sadaļā darbinieki, nolīgt (uz pirmā etapa)
Vārtsargu treneri: 0
Trenera asistenti: 3
Par pārējiem darbiniekiem un citu neskaidrību gadījumā jautā forumā

Finanses un iepirkumi

Tālāk ir jāskatās uz finansiālu situāciju. Ņemiet vērā, ka pie spēlētāju pirkšanas Jūs viegli varat ņemt parādā 100 000 Ls. Var pat iegrābties parādos vairāk(!) – kā pēdējo pirkumu ir jāpieniem darbā treneri, pie tam labu (7) treneri.
Ja Jūsu parādi sasniegs 250 000 Ls, Jums tiks izteikts brīdinājums par iespējamu bankrotu. Parādu vairāk kā 150 000-180 000 Ls ir ļoti grūti nosegt (iesācēja parādiem ir tendence pieaugt, jo regulāri ienākumi vēl ir nepietiekami, bet procentu par parādu ir jāmaksā), tomēr lielas investīcijas startā var manāmi paātrināt komandas attīstību.

Tālāk, pamatojoties uz summu, kura Jums ir, jānopērk sev 6 jauni spēlētāji. Šie spēlētāji sezonu vai pat vairāk trenēsies pie Jums, ar mērķi turpmāk tos nopārdot un nopelnīt naudu. Iesācējiem ir vērts pietrenēt 2-3 prasmju līmeņus un tad pārdot.

Piemērs:
Pieņemsim, Jums ir pieejami aptuveni 200 000 Ls (ir jāskatās iz summu kas ir iekavās, tieši tā atspoguļo jūsu iespējas), tas ir 100 000 Ls kontā, kā arī ir iespējams ielīst līdz 100 000 Ls dziļi parādos.

Tagad rēķinam. 6 spēlētāji, uz 200 000 Ls tas ir pa 33 300 Ls vidēji uz katru spēlētāju. Tātad Jums ir jānopērk vai 6 spēlētāji pa 33 300 Ls vai arī, pieņemsim, trīs pa 50 000 Ls un trīs pēc 15 000 Ls. Viss ir atkarīgs no Jums un, protams, no tirgus.

Paturiet prātā, ka ir jāvadās pēc šādiem kritērijiem:
trenējamo spēlētāju vecums = 17-18 gadi (reti 19 gadi),
realizācijas līmenis = apmierinoši (6) – labi (7). Tas ir, mēs varam pieņemt, piemēram, trīs 17 gadus vecus spēlētājus ar realizācijas līmeni = apmierinoši (6) un trīs 18 gadus vecus spēlētājus ar realizācijas līmeni labi (7). Atkal, viss atkarīgs no tā ko Jums piedāvā tirgus.

Sezonas sākumā (kaut kur līdz sezonas vidum) lielas jēgas, meklēt 17 gadus vecus spēlētājus nebūs, jo cenas uz tiem ir ļoti augstas. Bet jāmeklē 18 gadus vecus spēlētājus. Tuvāk sezonas beigām, pretēji, vajadzētu vairāk skatīties uz 17 gadus veciem spēlētājiem, iespējams, pat ar realizācijas līmeni labi (7).
Pieradiniet sevi visus svarīgus pirkumus veikt tuvāk sezonas beigām.

Paturiet prātā, ka vidēji realizācijas treniņš 17 gadus veciem spēlētājiem notiek aptuveni 5-6 nedēļas 18-19 gadus veciem spēlētājiem pa 6-7 nedēļām. Precīzāk treniņa ilgumu pie konkrētiem parametriem var aprēķināt šeit.

Papildprasmes

Uzbrucējiem ļoti svarīga papildprasme ir piespēlēs. Jo augstāks ir piespēļu līmenis jūsu uzbrucējiem, jo labāk. No sākuma var nākties pirkt uzbrucējus ar piespēļu līmeni draņķīgi (3) vai vāji (4). Ar zemāku piespēļu līmeni ņemt nav vērts. Ņemt ar augstu piespēļu līmeni iesācējiem parasti neatjauj budžets, jo tie maksā ļoti dārgi.
Svarīga uzbrucējam ir arī flanga prasme. Jā tirgū ieraudzīsiet divus cenā vienādus uzbrucējus, bet vienam būs papildprasme piespēles un otram flangs, tad priekšroku es tomēr iedotu uzbrucējam ar piespēlēm. Bet kuru ņemt ja cenas jūtami atšķirsies? Tas ir jāizvērtē Jums pašam.
Standartu prasme uzbrucējam arī noderēs. Iegādājoties treniņam uzbrucējus ar standartu prasmi, vismaz ar neatbilstoši (5) – labi (6), starpsezonas laikā jūs varat visai komandai, un līdz ar to arī jūsu uzbrucējiem, patrenēt standartu prasmi un tad mēģināt pārdot dārgāk, nekā uzbrucējus ar zemākiem standartiem. Ir iespējams, ka pēc šī ieteikuma jums būs iespēja nopelnīt mazliet vairāk.

Specializācija

Uzbrucējiem visnoderīgākās specializācijas ir „ātrs” un „spēle ar galvu”. Citas specializācijas uzbrucējam noderēs daudz mazāk. Ja uzbrucējs ir ar augstām piespēlēm, tad būs noderīga specializācija „neprognozējams”. Tehniski spēlētāji uzlabo savas realizācijas un saspēles prasmes saulē un pasliktina tās lietū un var izveidot iespējas, ja pretī spēlējošais aizsargs vai centrālais pussargs ir speciālists spēlē ar galvu.
Ja jums izdodas nopirkt uzbrucēju ar specializāciju – ļoti labi. Visticamāk, just to varēsiet pārdot nedaudz dārgāk.

Nozīmīgu vietu HT, reitingu ieguldīšanas ziņā, ieņem, tā sauktais, TDF (Tecnical Defensive Forwarder) jeb SS (Second Striker). Par šīs pozīcijas spēlētājiem ir vērts rakstīt atsevišķu rakstu, tāpēc paskaidrošu tikai divos vārdos kas tad īsti ir TDF spēlētājs.
TDF ir spēlētājs, kurš spēlē uzbrucēja pozīcijā (F) ar individuālo norādījumu – vairāk aizsardzībā (D) un ir specialitātes „tehnisks” (T) īpašnieks. Tāds spēlētājs izmanto savu piespēļu, saspēles, realizācijās un flanga prasmes lai vienlaicīgi ieguldīt gan savu saspēles prasmi vidējā zonā, gan piespēļu, realizācijas un flanga prasmi uzbrukuma zonā. Aptuvenu priekšstatu par TDF ieguldījumu reitingos var dod šis kalkulators.

Komandas struktūra

Zemākajās līgās turnīra rezultātu sasniegšanai bieži pietiek uzturēt līmenī vidējo un uzbrukuma zonas, jo tur joprojām labi strādā kombinācija saspēle + uzbrukums.
Trenējot realizāciju, uzbrukuma reitingi izaugs paši. Par tiem nav jāuztraucas – tas ir tikai laika jautājums. Tāpēc pussargus – galveno spēles līniju sākumā ir jāpastiprina ar pieredzējušajiem veterāniem (30+ gadi), bet vēlāk pastiprināties izmantojot naudu, kuru dabūsiet pārdodot uztrenētus uzbrucējus.
Par aizsardzību, kamēr atrodaties zemajās līgās, nav jāuztraucas (īpaši par aizsargiem), jo kad būs nepieciešamība veidot aizsardzību, uz pirmā etapa pietiks nopirkt relatīvi spēcīgu vārtsargu, kas spēs nodrošināt Jums vērā ņemamu aizsardzību.

Izkārtojumi

Lai maksimizētu treniņa iespējas ir jāspēlē izkārtojumus ar 3 uzbrucējiem. Vispiemērotākie tam izkārtojumi ir 3-4-3 un 4-3-3, kā arī sakot ar 42 sezonu parocīgāki (nekā tas bija iepriekš) kļūst 2-5-3 un 5-2-3 izkārtojumi.

5-2-3 – pretuzbrukumu izkārtojums, t.i., parasti tiek pasniegts kopā ar pretuzbrukumu (CA) taktiku. To ir vērts spēlēt, ja jums nav iespējas pastiprināt vidējas zonas reitingu, bet ir iespēja dabūt relatīvi augstu, ideālā gadījuma necaursitamu, aizsardzības līnijas reitingus.
Iesācējiem nav ieteicama, vismaz līdz brīdim, kamēr tiem nebūs detalizēta priekšstata par pretuzbrukumu darbības mehānismu HT dzinējā.

4-3-3 – parasti pretuzbrukumu izkārtojums, bet atšķirībā no 5-2-3 vidējai zonai tiek piešķirts lielāks nozīmīgums un līdz ar to var nedaudz nosmādēt ar aizsardzības reitingiem.

3-4-3 – sniedz vairāk iespēju manevrēt un dod diezgan spēcīgu vidējas zonas reitingu, Vairākums realizācijas treneru (un ne tikai), sportiska rezultāta sasniegšanai, izvēlēsies tieši šo izkārtojumu.

2-5-3 – dod visaugstākos vidējas zonas reitingus un līdz ar to arī lielāku bumbas kontroli. Var tikt pielietota zemajās līgās, kur labi strādā kombinācija saspēle + uzbrukums. Ko nevar teikt par augstākām līgām, kur aizsardzības reitings jau spēlē lielāku lomu nekā zemajās.

Paldies par konsultācijām Kanaris, Aeon8

Author: Former User on 2010/03/28
Category: Treniņi
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Last articles