Hattrick Organizer – palīgs komandas pārvaldīšanai

Ievads

Hattrick Organizer (turpmāk saukts HO) ir ļoti izplatīta palīgprogramma priekš Hattrick. Bieži vien dažādās konferencēs var redzēt, ka menedžeriem radās problēmas ar HO pielietošanu. Tāpēc es vēlos palīdzēt Jums un sniegt detalizētu informāciju par HO pielietošanu.

Uzstādīšana

Ir iespējams, ka Jūs tagad saņemsiet drošības brīdinājumu. Vienkārši noklikšķiniet uz “Run” un sekojiet uzstādīšanas procedūrai.
Programma tagad ir uzstādīta. Ja Jūs tagad atvērsiet uzstādīto mapi, Jūs redzēsiet failu ar nosaukumu “HO”. Lai palaistu HO – atveriet šo failu.

Programmas izvēlnes

File >> Download (F11)
Kā ielādēt visu informāciju par komandu HO?

download
Zīm.3.1

Ļoti vienkārši! Noklikšķiniet uz “File” >> “Download” vai nu nospiediet taustiņu F11, Jūs dabūsiet download logu (skat. Zim.3.1). Viss, kas Jums tagad ir jāizdara, ir jānoklikšķina uz “Download” pogas. Ja vēlēties saņemt komandas datus par pagājušajām sezonām, Jūs varat to izdarīt izvēloties datumu vai konkrētu sezonu.

Tagad Jūs nokļuvāt pie login loga (skat. Zīm.3.2). Lai varētu lejupielādēt visus datus, Jums būs nepieciešams Jūsu lietotāja vārds un drošības kods (ir pieejami Hattrick.org). Dodaties uz “Mans Hattrick” >> “Uzstādījumi” >> “Drošības kods”. Ievadiet Jūsu lietotāja vārdu ailē “Loginname” un drošības kodu ailē “Securitycode”. Tad noklikšķiniet uz “Login” pogas.

login
Zīm.3.2

Pēc dažām sekundēm Jūs saņemsiet “Export” logu (skat. Zīm.3.3). Šeit Jūs varat izvēlēties, kur datorā saglabāt datus. Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz “Save”. Tas arī ir viss. HO tagad saglabās visus datus, kā HRF failus un visa informācija būs pieejama programmas ietvaros.
Ir ieteicams lejupielādējiet datus vismaz reizi nedēļā pēc treniņa apdeita t.i. ceturtdien pēc 18:45 HT

export
Zīm.3.3

“File” >> “Import HRF”
Ja Jums kaut kādu iemeslu dēļ “Squad” cilnē apakšējā labajā stūrī sarakstā “Campare-HRF” trūkst HRF-failu, Jūs varat importēt tos.
“File” >> “Import HRF” Jūs varat izvēlēties mapi, kurā HRF tiek uzglabāti un ielādēt šos failus.
“File” >> “Refresh”
Šeit ir iespējams atjaunot dažādus parametrus, tādus, ka plaginus, karoga kolekcijas, reitingus u.c.
“File” >> “Calculate Subskills” un “Calculate Subskills (7 weeks) “
Aprēķina (pārrēķina) apakšskilus trenējamiem spēlētājiem. Pirmais izmanto visus esošus datus, otrais tikai par iepriekšējam 7 nedēļām
File >> Options
Šeit ir iespējams izmainīt dažādus uzstādījumus, tādus, ka valoda, krāsas, formulas u.c. Pastāstīšu mazliet sīkāk par dažiem no tiem:

File >> Full Screen (Shift + F11)
Ieslēdz pilnekrāna režīmu. Lai deaktivizētu, nospiediet F11 vēlreiz.
Utility >> Keeper tool
Keeper tool palīdz jums noteikt Jūsu vārtsarga apakšskilu:

Utility >> Injury calculator
Lai aprēķinātu, cik daudz atjauninājumu ir nepieciešams lai savainotais spēlētājs atkal varētu spēlēt, ir jāizvēlas traumēts spēlētājs un tad jāizvēlas vajadzīgu aprēķina veidu:

clean DB
Zim.3.4
  1. Kāds dakteru skaits Jums ir nepieciešams lai spēlētājs izārstētos par X atjauninājumiem.
  2. Kāds atjauninājumu skaits ir nepieciešams lai izārstētu spēlētājs ar X dakteriem.
  3. Aprēķināt nepieciešamo atjauninājumu skaitu izmantojot ikapdeita TSI pieauguma vērtību.

Utility >> XML Exporter un CSV PlayerExport
XML Exporter ļauj pārvērst komandas datus XML failā. CSV PlayerExport ļauj pārvērst spēlētāju datus CSV failā. To var izmantot piemēram, lai eksportēt datus uz MS Excel.
Utility >> CleanUp HO Database
(skat. Zim.3.4) Ļauj attīrīt HO bāzi no nevajadzīgiem spēļu datiem (tas savukārt paātrina HO darbību).

Plugins >> Feedback
Automātiski nosūta informāciju par komandu (piemēram, darījumu cenas, spēlētāja trenēšanas ilgumus un citus) programmas izstrādātājiem, lai tie varētu turpināt attīstīt projektu.
Plugins >> TeamAnalyzer
Šeit Jūs varat lejupielādēt spēles, kurus pēc tam varēsiet izmantot TeamAnalyzer cilnē.
Plugins >> Transfers
Ļauj atkārtoti lejupielādēt visus komandas tirgus darījumus.

Cilnes

Pēc noklusējuma, ne visas cilnes ir redzamas. Tos var pievienot caur “File -> Options -> Tabs”.

Squad

Šī cilne satur visu informāciju par Jūsu spēlētājiem. Cilne ir sadalīta trijās ailēs.

squad
Zim.4.1

Lielajā ailē (skat. Zim.4.1) ir viss, kas saistīts ar Jūsu spēlētāju prasmēm un sniegumiem.
Skaitļi kolonnās raksturo spēlētāju prasmes (piemēram, 6 = apmierinoši, 7 = labi, …). Prasmes pieaugums ir apzīmēts ar zaļo bultiņu, prasmes samazinājums ar sarkanu bultiņu.
Spēlētāja vārda krāsa norāda uz šī spēlētāja pašreizējo stāvokli (piemēram, traumēts-sarkans, atrodas pārdošanā – zaļš, …). Lai mainītu šīs krāsas vai redzēt to nozīmi, ieejiet “File >> Options >> Colors”.

Kreisā aile (skat. Zim.4.2) parāda informāciju par izvēlēto spēlētāju.

player details
Zim.4.2

Ar 1. pogu Jūs varat ielādēt spēlētāju “Statistics” – cilnē. 2. un 3. poga ļauj ievietot spēlētāju “Player Analysis” cilnes augšējā vai apakšējā daļā. 4. poga dod jums iespēju mainīt spēlētāja apakšskila vērtību. Ar pēdējo, 5. pogu, Jūs varat izslēgt spēlētāju no HO treniņa aprēķina.
“Skilltester” – cilnē (skat. Zim.4.3) izmainot spēlētāja prasmes, var redzēt cik spēlētājs būs labs priekš konkrētas pozīcijas. Jūs arī varat izveidot jaunu spēlētāju un pievienot viņu lielajā ailē pie pārējiem spēlētājiem. Nospiežot pogu “Add player” pēc dažām sekundēm parādīsies spēlētājs ar vārdu Temp X. Nākamajā reizē, startējot HO viņš pazudīs.

skilltester
Zim.4.3

HRF Compare
Zim.4.4

Ekrāna labā aile (skat. Zim.4.4) parāda visus lejupielādētos HRF-failus. Uzklikšķinot uz vienu no tiem Jūs varat redzēt visas izmaiņas, uz to momentu kad šis HRF tika lejupielādēts.

Virs HRF-failiem ir četrpadsmit krāsainās pogas. Tos var izmantot, lai piešķirtu spēlētājam noteiktu komandu (A-komanda, B-komanda, …).
Piemēram: lai visiem spēlētājus no B-komandas, pārcelt uz A-komandu noklikšķiniet uz “A” augšējā rindā un “B” apakšējā rindā. Tad noklikšķiniet uz bultiņas. Visiem iesaistītie spēlētāji tagad tiks pārcelti uz B-komandu.

Lineup

Šī cilne ļauj uzmodelēt savu spēles izkārtojumu/stratēģiju. Cilne ir sadalīta četrās ailēs.
Apakšā, lielais lodziņš satur to pašu informāciju, kura atrodas “Squad” – cilnē.

Lodziņā pa labi (skat. Zim.4.5) Jūs varat izvēlēties, spēlētāju grupu, kuru nevēlēties likt izkārtojumā, saglabāt/ielādēt izkārtojumu, izvēlēties līniju prioritātes, ļaut HO salikt izkārtojumu Jūsu vietā, automātiski to uzģenerējot.

lineup3
Zim.4.5

Lielais lodziņš (skat. Zim.4.6) tā ir vieta kur notiek izkārtojuma modelēšana. Izmantojot izkrītošo sarakstu varat izvēlēties spēlētājus un dot viņiem norādījumus. Novērtējums zvaigžņu sistēmā ļaus Jums izvēlēties šai pozīcijai piemērotākus spēlētājus. Zaļās bultas ļauj ātri apmainīt divus spēlētājus vietām. Ar pogām labajā pusē (A, B, …) Jūs varat piešķirt Jūsu visam izkārtojumam konkrētu burtu.

lineup
Zim.4.6

Pēdējais lodziņš labajā pusē (skat. Zim.4.7). Šeit Jūs varat redzēt Jūsu izkārtojuma aprēķinātus aptuvenus vidējus reitingus kādus dod Jūsu šī brīža izkārtojums. Reitingā tiek ņemti vērā arī tādi modifikatori, ka komandas gars, pārliecība, taktika un citi, kurus ir iespējams izmainīt.

lineup2
Zim.4.7

Iegūto izkārtojumu var izmantot tālāk cilnē TeamAnalyzer

League details

Var redzēt turnīru tabulu un komandu pārvietojumu grafiku, ka arī spēļu kalendāru

Matches

Šeit ir iespēja apskatīt (skat. Zim.4.8) gan savas komandas, gan sava nākamā pretinieka spēļu datus (spēju reportāžu, reitingus, izkārtojumu u.c.). Kā arī papildu lejupielādēt spēles. Ja Jūs apmierina kāds no Jūsu iepriekšējiem, savas komandas spēju izkārtojumiem, tad noklikšķiniet uz pogu ar dzeltenu bultu, kura atrodas loga lejas daļā, lai tās spēles izkārtojums parādītos “Lineup” – cilnē.

match
Zim.4.8

Player Analysis

“Player Analysis” – cilnē ļauj viegli salīdzināt divus spēlētājus.

Statistics

Šajā cilnē Jūs varat redzēt Jūsu spēlētāju, reitingu, finanšu, … attīstību grafiskā veidā . Kreisajā malā varat izvēlēties datus, kurus vēlēties redzēt grafikā.

Vērtības, ko izmanto “Player” – cilne ir tās pašas vērtības kurus izmanto” Squad” – cilne.
Cilnē “Team” atspoguļojās vidējie komandas rādītāji.

Arena

Cilne sniedz jums pārskatu par stadiona apmeklētību Varbūt ir pienācis laiks paplašināt savu stadionu?

Transfer Scout

Šeit Jūs varat izveidot spēlētāju ievadot visus parametrus un noklikšķinot uz “Add”. Jeb ar Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V taustiņu kombināciju pārkopēt spēlētāju no Hattrick lapām un iepostēt to “Paste playerdata” lodziņā (tādā gadījumā gan HO, gan HT valodām ir jābūt vienādam) un nospiediet “Applay”, “Add”.
Jūs varat arī īslaicīgi pievienot šos jaunizveidotos spēlētājus Jūsu komandā, noklikšķinot uz “Add player”. Spēlētāji parādīsies sarakstā “Squad” – cilnē. Tagad varat pievienot viņu savam izkārtojumam ja tas ir nepieciešams. Tādā veidā Jūs varat redzēt, kādu devumu dos šis spēlētājs Jūsu komandas reitingiem.

Nākamajā reizē, startējot HO viņš pazudīs. Lai gan viņš joprojām būs sarakstā “Transfer Scout” – cilnē.

Arena Sizer

HO stadiona kalkulators. Diemžēl versijā 1.425 kalkulators strādā nekorekti, tāpēc to labāk nelietot. Jautājiet pieredzējušiem menedžeriem HT-forumā, cik un kāda proporcijā paplašināt stadionu.

TeamAnalyzer

Lai izmantotu šo, Jums vispirms ir jāuzliek izkārtojumu cilnē “Lineup”.
Izvēlēties pretinieku, kuru vēlēties salīdzināt (skat. Zim.4.9). Jūsu kausa/draudzības spēles pretinieks ir iezīmēts zaļā krāsā, līgas pretinieks dzeltenā.

analizer
Zim.4.9

Tad noklikšķiniet uz “Update/Update Players”, lai HO varētu ielādēt spēles/spēlētājus. Jūs varat izmantot plaginu Plugins >> TeamAnalyzer lai pievienotu pilnīgi jebkurus, citu komandu, mačus.
Tagad Jūs varat atzīmēt “Manual” un izvēlēties pretinieka spēli/spēles kurus vēlaties izmantot analizatorā. Tiklīdz tas ir izdarīts, noklikšķiniet uz “Analyze”. Lejā mazajā lodziņā (skat. Zim.4.10) parādīsies dati.

analizer 2
Zim.4.10

Ar sarkanām un zaļām bultām ir parādīta Jūsu komandas un pretinieka reitingu starpība, apakš līmeņos. Piem., zaļā bulta ar “1″ nozīmē, ka Jūsu Central Defence reitings ir pa 1 apakšlīmeni augstāks nekā Jūsu pretinieka Central Attack reitings.
Zemāk var apskatīt Jūsu pretinieka izvēlēto spēļu vidējus reitingus, gan reitingus katrā spēlē atsevišķi. HO analizē vidējus reitingus.
Tagad varat ļaut HO simulēt spēli, pamatojoties uz abu komandu reitingiem. Pēc noklikšķināšanas uz “Simulate Match”, Jūs ieraudzīsiet jaunu logu (skat. Zim.4.11) kur ir iespējams manuāli izmainīt abu komandu reitingus, izvēlēties taktikas, un nospiežot pogu “Simulate” nosimulēt spēli.

simulate
Zim.4.11

(skat. Zim.4.12). Augšējie cipari parāda absolūto un procentos, nosimulētu maču skaitu. Piem. Komanda, kura spēlēja mājās uzvarēja 52576 spēlēs (52%) no nosimulētiem 101000 mačiem.
Zemāk ir komandu iespēju sadalījums un iesisto vārtu skaits. Piem., komanda Bumbardieri ieguva 124419 iespējas pa labo malu un iesita 105949 (85%)
Ar slīdni ir iespējams uzstādīt simulējamu maču skaitu:
0%=1000 spēles, 100%=101000 spēles

simulate 2
Zim.4.12

Training Experience

Lai efektīvi izmantot šo cilni (skat. Zim.4.13) jums no sākuma, ir jānospiež pogu “Set all” (lapas labajā pusē) nosakot savu nākotnes treniņu, treniņa intensitāti, izturības treniņa daļu un jānospiež pogu „Change”. HO sapratīs to, ka Jūs izvēlējāties trenēt šo treniņu nākamo 16 nedēļu laikā. Katrai nedēļai, protams, var uzlikt savu treniņu, treniņa intensitāti un izturības treniņa daļu.

tr speed
Zim.4.13

Transfers

Sniedz jums pārskatu par visiem Jūsu darījumiem. HO automātiski klasificē Jūsu darījumus noteiktajās kategorijās. Spēlētāji šeit diezgan bieži klasificējas nekorekti, tāpēc, ja Jūs vēlaties jauku pārskatu jums ir iespēja tas izmainīt pašam.

Biežāk uzdotie jautājumi

Dažādi

Mans HO kļūst aizvien lēnāks. Kas tam par iemeslu un kā to labot?
Kādu laiku lietojot HO, tas var kļūt lēnāks. Divi galvenie iemesli tam ir:
1) Datu bāzes izmērs. HO visu ielādē palaižot programmu un ieraksta visu datu bāzē, kad programma tiek aizvērta;
2) HRF datu kopu skaits, kas pieaug ar katru lejupielādes reizi. Jo vairāk datu kopu, jo vairāk aprēķinu tiek veikts.
Lai samazinātu datubāzes izmēru nezaudējot datus, Jūs varat izdzēst spēles, kas neattiecas uz Jūsu komandu. Ja Jūs regulāri lietojat Team Analyzer, tad pastāvēs daudz šādu spēļu. Dodies uz “Matches” – cilni un izvēlēties “Show other teams matches”. Ar sarkanā krusta palīdzību apakšā ir iespējams dzēst spēles. Turot nospiestu CTRL taustiņu klikšķinot iespējams izvēlēties vairākas spēlēs vienlaicīgi.
Lai samazinātu HRF datu kopu skaitu, var izmantot HRF Explorer ( aktivizē “File >> Refresh >> Plugins >> Normal”)..

Kā ir iespējams nomainīt programmas saskarnes valodu?
Valodu iespējams nomainīt „File >> Options >> General”. Lai izmaiņas stātos spēkā, būs nepieciešama programmas pārstartēšana.

Uzstādīšana

Kā es varu atjaunināt HO bez datu zaudēšanas?
Ir ieteicams izveidot datu kopiju pirms programmas atjaunināšanas.
Ir vairāki varianti kā to izdarīt:
1) Atspiest zip failu eksistējošajā HO mapē (pārrakstot failus)
2) Uzstādīt jaunāko HO tajā pašā mapē kur atrodas vecais
3) Uzstādīt jaunā mapē un pēc tam pārkopēt „db” mapi no vecā HO uz jauno mapi
4) Uzstādīt jaunā mapē, importēt vecos HRF filus, ielādēt vecās spēles, izskaitļot no jauna prasmju apakš līmeņus, …
Bet vienkāršākais veids ir izmantot programmas iekšējo atjaunināšanas metodi “File >> Refresh >> HO”. Ja būs pieejama jauna versija, parādīsies logs, kur būs jānospiež “Yes”. Ja nekas nenotiek, tad nav jaunākas versijas.
Ja viss notika, kā vajag, tad parādīsies ziņojums, ka nepieciešams pārstartēt HO.

Lineup cilne

Daži spēlētāji neuzrādās sarakstā. Kas tam par iemeslu?
Apakšējā labajā stūrī ir iespēja neiekļaut spēlētājus no sarakstā. Noteikti, ka tur ir kaut kas atzīmēts.
Kas ir SubTeam spirit un kā to uzzināt?
SubTeam spirit ir komandas gars aiz komata, tieši tāpat, kā spēlētāju prasmēm. Pēc noklusējuma komandas gars ir Composed(average). Tas var mainīties spēlējot “Sezonas svarīgākā spēle” vai “Viegla spēle” vai veicot darījumus ar spēlētājiem. Ja tu zini, ka komandas gars bija augstāks par apātisku un no rīta redzi, ka tas ir apātisks, tad zini, ka SubTeam spirit ir “Very high”.

Matches cilne

Kā es varu simulēt spēli pret komandu, kas nespēlē manā līgā?
Vispirms tev šī komanda būs jāpievieno HO “Plugins >> TeamAnalyzer >> Favourite >> Add”. Kad tas būs izdarīts, jādodas uz “Plugins >> TeamAnalyzer >> Download a match”. Spēlei būtu jāparādās “Matches” cilnē. Tagad izmantojot “TeamAnalyzer” ir iespējams simulēt spēli pret šo komandu.

TeamAnalyzer cilne

Kas tas par slīdni no 0 līdz 100?
Slīdnis nosaka cik spēles tiks simulētas. 0% nozīmē 1000 spēles, 100% nozīmē 101000 simulētas spēles (tas nozīmē, ka formula ir “spēļu skaits = (x%*1000)+1000)”.
Kāpēc mana pretinieka reitingi nesakrīt ar īstajiem reitingiem?
HO izmanto vidējus reitingus no spēlēm, kas pieejamas programmai. Neliela novirze ir vienmēr iespējama, bet, ja paredzētie reitingi ir pilnīgi nepareizi, tad visticamāk tavs pretinieks ir spēlējis stipri savādāk kā iepriekš.
HO paredzēja 80% iespējamību uzvarēt, bet es zaudēju!
Kā jau iepriekš izskaidrots, pretinieka neparedzamība var sagādāt pārsteigumus, tāpēc spēle, kas no pirmā acu uzmetiena likās viegli uzvarama var izrādīties ne tik vienkārša.
Vēl jāņem vērā, ka Hattrick uz varbūtībām bāzēta spēle. 80% varbūtība uzvarēt joprojām nozīmē, ka iespējamība zaudēt ir 20%. Tie ir spēles aspekti, kurus tu kā menedžeris nevari ietekmēt.

Training Experience cilne

Ne visi manis trenētie spēlētāji ir sarakstā, kamēr daži, kurus netrenēju, tur uzrādās. Kas tam ir par iemeslu un kā to mainīt?
HO sarakstā iekļauj spēlētājus, kuriem ir notikusi kādas prasmes pakāpšanās. Tāpēc ir iespējams, ka sarakstā parādās arī citu pozīciju spēlētāji neatkarīgi no tiem, kurus trenē. Lai parādītu tikai trenējamos, ir jāmaina katra spēlētāja “Best Position”, “Squad” cilnes apakšējā daļā (saspēles trenerim tas nozīmē, ka tas jādara visiem centra pussargiem un malējiem pussargiem).

Paldies Unknown_Guy par ieguldīto darbu raksta sagatavošanā! Pamatā materiāls tulkots no http://hattrickassistent.webs.com/English/hattrick_organizer.htm + paša zināšanas.

Author: Former User on 2010/07/21
Category: Raksti
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Last articles