Efektīvas draudzības spēles

Absolūts vairākums menedžeru piekritīs tam, ka viens no svarīgākajiem komandas attīstības komponentēm ir iespēja spēlēt otro maču nedēļā, sākumā piedaloties valsts kausā, bet vēlāk spēlējot draudzības spēles. Esmu novērojis arī to, ka daudzi menedžeri neizmanto visas iespējas, kuras tiem tiek dotas ar iespēju spēlēt draudzības spēles.
Šajā rakstā es mēģināšu pastāstīt, kā nospēlēt draudzības spēli un saņemt vislielāko labumu savai komandai.

Draudzības spēļu veida izvēle

Tātad komandām, kuras nepiedalās valsts kausā, viss sākas ceturtdien.
Tām komandām, kuras:

Sarunāt draudzības spēli var līdz 18.00(НТ) otrdienai, ja šī spēle būs starptautiskā draudzības spēle jeb līdz 13.45(НТ) trešdienai, ja šī spēle būs vietējā draudzības spēle.

Kā jau bija pieminēts augstāk, eksistē divi draudzības spēļu veidi: vietējās draudzības spēles un starptautiskas draudzības spēles. No starptautiskajām var saņemt lielāku labumu nekā no vietējām:

  1. spēlētāji, kuri piedalās starptautiskajās draudzības spēlēs saņem divreiz vairāk pieredzes nekā spēlētāji, kuri piedalās vietējās draudzības spēlēs;
  2. starptautiskas draudzības spēles apmeklē vairāk skatītāju, un kā rezultāts – lielāki ienākumi no spēles;
  3. spēles laika izvēles iespēja. Ja spēlē notiek ārzemēs, tad spēle tiks aizvadīta pēc mājinieku komandas vietējā spēļu laika. Šā laika robežas ir: 18.00(НТ) otrdiena (Vācija) – 02.15(НТ)  ceturtdiena (Peru). No tā savukārt izriet tas, ka var izvēlēties spēles laiku, kurš būs vislabvēlīgāks priekš Jūsu komandas. Piemēram, ja Jums komandā ir traumēts spēlētājs, tad varbūt būs vairāk jēgas ja sarunāsiet draudzības spēli pēc ikdienas veselības izmaiņām, jo var gadīties, ka spēlētājs pēdējā veselības izmaiņu reizē dabūs plāksteri un tad varēs piedalīties spēlē. Vai pretēji nospēlēt ātrāk, un tad ja gadījumā notiks trauma, tad vismaz būs papildus ikdienas veselības izmaiņa, kuru varēsiet izmantot spēlētāja ārstēšanai. Tāpat draudzības spēļu norises laiks var ietekmēt izdevīgākā laika izvēli, spēlētājus izlikšanai darījumu tirgū;
  4. iespēja dabūt karogu, ja kādam tas interesē,

Starptautisku draudzības spēļu vienīgais mīnuss ir brauciena izdevumi – 3 000 Ls. Ja kādam tas nav pa kabatai, varat spēlēt tos arī neizbraucot no valsts. Tas it kā būtu jāņem vērā jaunajiem menedžeriem, kad būtisks ir katrs lats, tomēr, ja izdodas sarunāt spēli ar augstāko līgu menedžeriem, brauciens atmaksāsies, jo viņa laukumā skatītāju būs vairāk. Mana izvēle – starptautiskā draudzības spēle!

Draudzības spēļu sarunāšanas veida izvēle

Nākamā izvēle, kuru Jums nāksies izdarīt, ir izvēlēties draudzības spēles sarunāšanas veidu. Veidi ir tikai divi: ātrais un lēnais. Ātrajā Jūs pievienojat komandu draudzības spēļu pulciņam un gaidāt, kamēr pulciņā automātiski atradīsies jums sāncensis. Lēnajā ar draudzības spēļu sarunāšanu nodarbojaties Jūs paši, izsūtot izaicinājumus.
Pirmais variants neapstrīdami, no izpildāmas procedūras sarežģītības viedokļa, ir ļoti vienkāršs. Kā arī tam piemīt milzīgs pluss – iespēja sarunāt draudzības spēli “pēdējā brīdī”. Protams, tad pulciņā jāatrodas minimums vēl viena komanda, kuras prasībām jāsakrīt ar jūsu komandas prasībām (ja kādreiz nokļūsiet šādā situācijā, neaizmirstiet, ka droši vien noderēs jau iepriekš saglabātās spēles standarta stratēģijas esamība). Kā arī šim veidam ir mīnuss – nākamā pretinieka ierobežotas izvēles iespējas.
Otrajam, lēnajām veidam, pretēji piemīt visas pieejamās iespējas nākamā pretinieka izvēlei, bet arī ir mīnusi – draudzības spēļu sarunāšanas darbietilpīgs process papildus ir ierobežots ar maksimālo izaicinājumu skaitu (25 gab.).
Kuru no variantiem izvēlēties? – Izlemt Jums. Manas komandas pamatizvēle – lēnais, rezerves – ātrais. Lēns veids man ir piemērotāks jo:

  1. pretinieka izvēles iespēja nav ne ar ko ierobežota;
  2. ir iespēja piedalīties tā saucamajos draudzības spēļu kausos;
  3. ir iespēja kolekcionēt karogus.

Draudzības spēļu tipa izvēle

Eksistē divi tipi – draudzības spēles ar parastajiem noteikumiem un draudzības spēles ar kausa noteikumiem. Pirmais veids ar parastajiem noteikumiem – ir tas pats noteikumu veids, pēc kuriem tiek spēlētas līgas spēles, – nekā interesanta tajos nav. No otrā gan var izdabūt būtisku labumu savējai komandai:

  1. tāpat kā uz starptautisku draudzības spēli, uz spēli ar kausa noteikumiem nāk lielāks skatītāju daudzums nekā uz draudzības spēli ar parastajiem noteikumiem, kā rezultātā lielāki ienākumi no spēles;
  2. iespēja pietrenēt trenējamā pozīcijā vēl papildus trīs spēlētājus. Tam Jums vajag tikai pabeigt otro spēles puslaiku ar neizšķirtu rezultātu un veikt 3 maiņas. Komandām, kuras trenē aizsardzību, to izdarīt ir kā reizi nospļauties – ir jānoņem pavisam uzbrukuma līnija, ieliekot uzbrucēju un  malēju pussargu pozīcijās spēlētājus ar TSI ~ 0, jeb vispār nevienu tur neliekot. Vienīgais tāda tipa draudzības spēļu mīnuss ir traumu saņemšanas varbūtības palielināšanas līdz ar spēles laika palielināšanos. Ja Jūs esat dalībnieks tādā apvienībā kā Latvijas Kaulu lauzēju apvienība, tad šis mīnuss pārvēršas par plusu, jo Jūs saņemat iespēju ilgāku laiku „nolauzt” pretinieku vai nopelnīt kādu dzelteno vai, ja paveicas, pat sarkano kartiņu.

Tā es savulaik spēlēju un vairākkārt pat izdevās uz tā rēķina spēlētājiem ar augstiem apakšlīmeņiem pamatprasmē palielināt redzamo prasmes līmeni. Mana izvēle viennozīmīgi – spēle ar kausa noteikumiem!

Pretinieka izvēle

Šeit viss ir ļoti vienkārši! Jo lielāks būs pretiniekam fanu klubs un lielāka būs oficiālo uzvaru sērija – jo labāk. Stadiona izmēram, uz kura tiks spēlēta spēle, ir jābūt ietilpīgam – tādam, lai tas spētu izvietot visus skatītājus, kuri atnāca uz maču. Tiesa, visai reti uz draudzības spēlēm viņi sanāk tik daudz, ka netiek iekšā. Pārēji parametri ir jūsu gaumes lieta.

Sākumsastāvs un Maiņas/Norādījumi

Sākumsastāvs
1. att. Sākumsastāvs

Tā kā draudzības spēles rezultāts pilnīgi neko nespaido, tad pie spēlētāju izvietojuma uz spēli jācenšās:

1) iedot 90 minūtes treniņa maksimāli iespējamajam trenējamo spēlētāju skaitam, kuri vēl šonedēļ nespēlēja;
2) uzturēt augstā līmenī maksimāli iespējamo iespēlēto izkārtojumu daudzumu;
3) iespēlēt un iedot fona treniņu un pieredzes treniņu spēlētājiem, kuri spēlēs netrenējamajās pozīcijās;
4) iespēlēt papildus trīs spēlētājus;

Maiņas/Norādījumi
2. att. Maiņas/Norādījumi

Minēšu piemēru, kā pie aizsardzības treniņa izvietoju spēlētājus es pats (sk. 1. att.):

1) Lieku 5 trenējamus spēlētājus, kuri vēl nespēlēja šonedēļ uz aizsargu pozīcijām (CD, LB un RB).
2) Uz vārtsarga (GK), malēja pussarga (RW), diviem centrālu pussargu (RIM un СIM) pozīcijām lieku potenciālus trenerus. Uz trešā centrāla pussarga (LIM) un otra malēja pussarga (LW) pozīciju lieku divus spēlētājus, kurus gribu iespēlēt šonedēļ. Dabūju 5-5-0 izkārtojumu.
3) Sakārtoju maiņas. Uz rezerves aizsarga (D’) pozīciju lieku vārtsargu vai jebkādu citu spēlētāju, kuram noderēs aizsardzības treniņš. Uz rezerves centrāla (IM’) un malēja pussarga (W’) pozīcijām lieku potenciālus trenerus. Uz rezerves uzbrucēja (FW’) pozīciju lieku trešo iespēlējamo spēlētāju. Uz rezerves vārtsarga (K’) pozīciju – lieku vienalga kuru.
4) Agresīvākus un negodīgākus trenējamus aizsargus grupēju uz centrālu aizsargu (CD) pozīciju. Ja trenējamais saņems sarkanu kartiņu, tad labāk, lai tas būtu centrālais aizsargs, jo šajā gadījuma būs paredzēta maiņa;

Maiņas/Norādījumi. Norādījumu shēma (sk. 2. att.):

Iespēja spēlēt divus mačus nedēļā kausa laikā ir pat botiem. Neesiet sliktāki par botiem – sarunājiet un spēlējiet draudzības spēles, izmantojot visas iespējas, kuras tās Jums dod komandas attīstībai!

Liels Paldies LA-jurisok par profesionalitāti!

Author: Former User on 2010/06/20
Category: Raksti
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Last articles